Jdi na obsah Jdi na menu
 


Claudio Pizarro
Obrazek
Národnost: Peru Peru
Datum narození: 03.10.1978
Výška: 184 cm
Váha: 84 kg
Preferovaná noha:pravá
Hodnota na trhu: 9.500.000 €
V klubu od roku: 2007
Kontrakt do roku: 2011
Předchozí klub: Bayern München

 
Jméno:
Claudio Pizarro Bosio
Pozice:
Útočník
Datum Narození:
3. října 1978
Místo narození:
Callao(Peru)
Výška:
1,86 m
Váha:
80 kg
Debut v 1. lize:
26. března 1996
Přezdívky:
El bombardero de los Andes, El Comandente, El Dios inca, Pizza


První léta
ObrazekClaudio se narodil v Callao v Peru v roce 1978. Kariéru začal v malém týmu,  nazývaný Deportivo Pesquero. Krátce poté byl útočník poslán do týmu Cantolao nabrat zkušenosti, klub blízko Limy.
Pizarro skóroval 11 gólů ze 41 zápasů předtím než šel do AlianzyObrazek Limy v roce 1997. Tam uspěl z 25 góly v 45 zápasech. Claudio zde hrál velmi dobře, proto si ho začínaly všímat týmy z Evropy.

Jak vyšplhal na vrchol
Werder Brémy přinesli peruánského střelce do svého týmu do Bundesligy v roce 1999. Lidé mysleli, že se bude Claudio první rok snažit, ale on byl skromný v počtu gólů, které střelil.
Claudio celkově nastřílel 29 gólů v 56 startech. Stal se tak elitním hráčem a hvězdou Brém. Do svého týmu ho chtěli Real Madrid, FC Barcelona a Inter Milán. Určitě chtěl přestoupit do Obrazekjednoho ze španělských gigantů, ale Bayern Mnichov, který vyhrál Ligu Mistrů, řekli, že chtějí dostat peruánského střelce do svého týmu a a poslední chvíli se snažil Claudia zlákat.
Claudio přemýšlel, a rozhodl se ,že přestoupí do Bayernu Mnichov v roce 2001. Trenér Bayernu mu dával příležitosti jak se prosazovat. Claudio například skóroval v debutě proti obrovskému rivalovi Shalke 04 z Gelsekirchenu. Pomáhal Bayernu udržet trofeje Ligy Mistrů a Bundesligy. Také pomohl Bayernu vyhrát německý pohár v roce 2003. Jeho spoluhráči se zde usadily natrvalo jako je McKaay, Elber, Santa Cruz nebo Podolski. V Bayernu skóroval 70 krát z 174
zápasů. On nastoupil pouze na 141. Claudiův kontrakt v Bayernu skončil v sezoně 2006/07 a nechtěl ho prodloužit a stal se tak volným hráčem. Sevilla, Benfica a Glasgow Rangers byli připraveni nabídnout Claudiovi smlouvu. Mezitím Mourinho hledal novou útočnou posilu do svého týmu, aspoň než se vrátí Didier Drogba z Afrického poháru, který se koná 2-3 měsíce. Tak dostal Pizarro nabídku od Chelsea, kterou přijmul. 1.června po kompletní lékařské prohlídce na Stamford Bridge, se Claudio stal hObrazekráčem Blues na čtyři roky. Přišel jako druhá letní posila Josého Mourinha. Když přišel do Chelsea z Bayernu, hned se pozdravil se svým bývalým a teďka zase současným spoluhráčem Michaelem Ballackem.

Technické hledění  
Claudio je fyzicky velmi silný a jeho hra ve vzduchu, je paráda. Je smysluvědomé, že by mohl Claudio perfektně nahradit Didiera Drogbu.
Umí střílet oběma nohama, umí dělat parádičky s míčem. Není překvapením, že střílí hodně gólů žlábkováním z dálky kolem 15 až 25 yardů. Je také velmi rychlý, používá své tělo k odhodění obránců. Je nešťastný, že ztratil svého mistra v Bayernu, Lucase Podolského, který ho uvedl v týmu a zažil s ním nejlepší časy. Nechce aby hrál jen jednou za dva týdny, obzvlášť jestli bude Schevchenko snažit pokračovat.